Multiple Choice
Jose buys a few snacks to take to a party. He buys 1 can of large pitted olives at $.79, 1 can of mixed nuts at $3.99, a huge bag of potato chips at $3.29, and a 12-pack of soda pop at $2.99. How much did he pay at the checkout stand?
A) $11.18
B) $10.00
C) $43.95
D) $11.06
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q93: The cost of manufacturing a gallon of
Q94: Round 62.488 to the tenths place.<br>A)62.49<br>B)62<br>C) 60<br>D)62.5
Q95: Divide: 3,374 ÷ 7<br>A)482<br>B)402<br>C)401<br>D)481<br>E) none of the
Q96: Add: 467 + 83 + 8,295 +
Q97: Divide: 4,743 ÷ 9<br>A)504<br>B)527<br>C)417<br>D)536<br>E) none of the
Q99: Huong had a jar full of coins.
Q100: Add: 8 + 510 + 2,095 +
Q101: Determine the volume of the given figure.
Q102: Write two inequalities for the following pair
Q103: Perform the operation <span class="ql-formula"