menu-iconExamlexExamLexServices

Discover

Ask a Question
  1. All Topics
  2. Topic
    Mathematics
  3. Study Set
    Pathways to Math Literacy
  4. Exam
    Exam 2: Making Sense of It All
  5. Question
    Find the Unit Cost to Three Decimal Places
Solved

Find the Unit Cost to Three Decimal Places

Question 47

Question 47

Short Answer

Find the unit cost to three decimal places.
A box of laundry detergent costs $3.99 for 100 oz.

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions

Q42: Find the area of the circle. Use

Q43: Mt. Kosciusko in Australia is 2230 m

Q44: Solve the inequality. Write your answer in

Q45: Convert the metric unit of length using

Q46: To be completely accurate, a model railroad

Q48: Solve the inequality. Write your answer in

Q49: Convert the metric unit of length using

Q50: Solve the inequality. Write your answer in

Q51: Write the ratio in two other ways.

Q52: Solve the inequality. Write your answer in

Examlex

ExamLex

About UsContact UsPerks CenterHomeschoolingTest Prep

Work With Us

Campus RepresentativeInfluencers

Links

FaqPricingChrome Extension

Download The App

Get App StoreGet Google Play

Policies

Privacy PolicyTerms of ServiceHonor CodeCommunity Guidelines

Scan To Download

qr-code

Copyright © (2025) ExamLex LLC.

Privacy PolicyTerms Of ServiceHonor CodeCommunity Guidelines