Short Answer
Find the unit cost to three decimal places.
A box of laundry detergent costs $3.99 for 100 oz.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q42: Find the area of the circle. Use
Q43: Mt. Kosciusko in Australia is 2230 m
Q44: Solve the inequality. Write your answer in
Q45: Convert the metric unit of length using
Q46: To be completely accurate, a model railroad
Q48: Solve the inequality. Write your answer in
Q49: Convert the metric unit of length using
Q50: Solve the inequality. Write your answer in
Q51: Write the ratio in two other ways.
Q52: Solve the inequality. Write your answer in