Multiple Choice
Find the unit cost to three decimal places. A bottle of shampoo costs $6.49 for 12 oz.
A) $0.542 per oz
B) $0.541 per oz
C) $0.543 per oz
D) $0.540 per oz
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q86: Solve the equation using the multiplication or
Q87: If Kate bought a sofa for $780
Q88: Solve the equation using the addition or
Q89: The number of items produced by a
Q90: Solve the proportion. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg" alt="Solve the
Q92: Convert the unit of time. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg"
Q93: Solve the inequality. Write your answer in
Q94: Find the area of the circle. Use
Q95: Solve the inequality. Write your answer in
Q96: Write the ratio in lowest terms. 10