Short Answer
Write the rate as a unit rate rounded to the nearest hundredth. April pays $2.40 for 5 pounds of bananas.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q96: Write the ratio in lowest terms. 10
Q97: To lose weight, Jim reduced his calories
Q98: Solve the equation.<br>4x - 12 = -40
Q99: Find the area of the circle. Use
Q100: Find the area of the circle. Use
Q102: Find the unit cost. A set of
Q103: Find the circumference of the circle. Use
Q104: Solve the equation. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg" alt="Solve the
Q105: For the Spring Fling gala, Felicia has
Q106: Which of the following is a solution