Multiple Choice
Solve the problem.
-The cost, in dollars, of filling your gas tank is directly proportional to the amount purchased. If 11 gallons of gas costs , how much would 14 gallons cost?
A)
B)
C)
D)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q38: Solve the problem.<br>-The number of hours
Q39: Choose the one alternative that best
Q40: Choose the one alternative that best
Q41: Find the vertex of the parabola.<br>-
Q42: Solve the problem.<br>-A power company burns
Q44: Write the word or phrase that
Q45: Solve the problem.<br>-The following table represents
Q46: Graph the function.<br>- <span class="ql-formula" data-value="f
Q47: Refer to the graph of the
Q48: Choose the one alternative that best