Multiple Choice
Solve the problem.
-Bulk flour is on special at $0.86 per kilogram. Betty scooped some onto a scale. How much will she Pay for 5,077 g of flour?
A) $4.37
B) $2.19
C) $4.30
D) $4.96
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q46: Fill in the missing value.<br>-23 kg =
Q47: Determine the metric unit that would best
Q48: Solve the problem.<br>-Plane A was flying at
Q49: Choose the best answer.<br>-The area of
Q50: Convert as indicated.<br>-21 L to pints<br>A) 44.7
Q52: Fill in the missing value.<br>-44 cg =
Q53: Choose the best answer.<br>-The volume of
Q54: Convert as indicated.<br>-143 lb to kilograms<br>A) 151.6
Q55: Provide an appropriate response.<br>-Give three examples of
Q56: Solve the problem.<br>-Paul is 2 meters tall