Multiple Choice
Solve the problem.
-A 2500 g bag of sugar was on sale for $0.94. How much would you have to pay for 37.5 kg of Sugar?
A) $15.96
B) $14.10
C) $1410
D) $141.00
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q21: Choose the best answer.<br>-The outside temperature on
Q22: Fill in the missing value.<br>- <span
Q23: Solve the problem.<br>-One acre is about 0.4
Q24: Indicate the metric unit of measurement that
Q25: Fill in the missing value.<br>-96 L =
Q27: Convert the temperature. Give your answer to
Q28: Fill in the missing value.<br>-0.55 L =
Q29: Fill in the missing value.<br>- <span
Q30: Solve the problem.<br>-Terry and Theresa are
Q31: Solve the problem.<br>-The man weighed 129 lb.