Multiple Choice
Solve the problem.
-Bulk pepper is on special at $0.85 per kilogram. Norma scooped some onto a scale. How much will She pay for 7,071 g of pepper?
A) $3.01
B) $6.01
C) $5.95
D) $6.55
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q120: Convert the temperature. Give your answer to
Q121: Solve the problem.<br>-Joel and Carina are buying
Q122: Indicate the metric unit of measurement that
Q123: Choose the best answer.<br>-The mass of your
Q124: Choose the best answer.<br>-The amount of folic
Q126: Choose the best answer.<br>-The area of
Q127: Solve the problem.<br>-An athlete prepares for the
Q128: Choose the best answer.<br>-You might go ice
Q129: Choose the best answer.<br>-A soup can
Q130: Fill in the missing value.<br>- <span