Multiple Choice
A grain dealer sold to one customer 2 bushels of wheat, 9 of corn, and 6 of rye for $45.20; to another, 9 of wheat, 6 of corn, and 2 of rye for $35.60; and to a third, 6 of wheat, 2 of corn, and 9 of rye for $45.00. What was the price
Per bushel for corn?
A) $2.10
B) $3.40
C) $2.40
D) $1.60
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q433: Decide whether or not the matrices
Q434: Provide an appropriate response.<br>-Fill in the blank
Q435: Graph the solution set of the
Q436: Solve the system for x and
Q437: If the system has infinitely many
Q439: Solve the system.<br> <span class="ql-formula" data-value="\begin{array}
Q440: Decide whether or not the matrices
Q441: The perimeter of a triangle is 70
Q442: Use Cramer's rule to solve the
Q443: Find the inverse, if it exists,