Multiple Choice
Solve the problem.
-A drink and a sandwich together cost $4.75. The sandwich costs $1.25 more than the drink. How much does the sandwich cost?
A) $0.50
B) $4.25
C) $1.75
D) $3.00
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q17: Provide an appropriate response.<br>-Look for a pattern
Q18: Provide an appropriate response.<br>-Look for a
Q19: Provide an appropriate response.<br>-Look for a
Q20: Find the requested term in the sequence.<br>-The
Q21: Find the requested term in the sequence.<br>-The
Q23: Provide an appropriate response.<br>-Look for a pattern
Q24: Find the number of terms in the
Q25: Find the number of terms in the
Q26: Find the number of terms in the
Q27: Indicate whether the sequence is arithmetic, geometric,