Solved

Tell Which Brand or Which Size Is the Better Buy X:25ozX : 25 \mathrm { oz }

Question 130

Multiple Choice

Tell which brand or which size is the better buy.
-Brand X:25ozX : 25 \mathrm { oz } for $7.50\$ 7.50
Brand Y: 20 oz for $5.80\$ 5.80


A) Not enough information
B) Equal value
C) Brand X
D) Brand Y

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions