Multiple Choice
Solve the problem.
-Find the total cost of 4 dozen eggs at $0.72 per dozen, 2.3 pounds of vegetables at $1.39 per pound, and 1.5 pounds of fruit at $0.63 per pound.
A) $4.91
B) $6.02
C) $12.91
D) $7.02
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q212: Perform the indicated operations.<br>- <span class="ql-formula"
Q213: Solve the problem.<br>-Enrollment in a business seminar
Q214: Solve the problem.<br>-The following table contains
Q215: Perform the indicated operation.<br>--16 - (-14)+ (-12
Q216: Select the smaller of the two given
Q218: Solve the problem.<br>-What percent of the figure
Q219: Use the chart to answer the
Q220: Give the opposite and then the absolute
Q221: Decide whether or not the fractions
Q222: Decide if the number is rational or