Multiple Choice
Decide which of the two given prices is the better deal.
-You can buy laundry product in a 30-ounce bottle for $6.00 or in a 24-ounce bottle for $4.08.
A) 24-ounce bottle for $4.08
B) 30-ounce bottle for $6.00
C) not enough information
D) equal value
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q71: Carry out the indicated unit conversion. Round
Q72: Decide whether the statement makes sense.
Q73: Identify the units you would expect for
Q74: Solve the problem.<br>-Your electrical bill states that
Q75: Evaluate.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac { 1
Q77: Convert the common fraction into decimal
Q78: Decide whether the statement makes sense. Explain
Q79: State how much larger or smaller
Q80: Solve the problem.<br>-Two bicyclists, 42 miles apart,
Q81: Solve the problem.<br>-Your electrical bill states that