Multiple Choice
Solve the problem.
-Recently, the cost of 12 6-oz jars of baby food was $8.16. What was the cost of one jar?
A) $0.34
B) $2.04
C) $0.68
D) $1.36
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q165: Write the word or phrase that best
Q207: Graph the inequality.<br>- <span class="ql-formula" data-value="x
Q208: Solve using the multiplication principle.<br>- <span
Q209: Solve.<br>- <span class="ql-formula" data-value="0.9 ( 5
Q210: Solve.<br>-6x - 8 + 7x = 5x
Q211: Solve using the multiplication principle.<br>- <span
Q214: Solve the problem.<br>-If three times the smaller
Q215: Graph the inequality.<br>- <span class="ql-formula" data-value="-
Q216: Translate the sentence to an inequality.<br>-The
Q217: Solve using the multiplication principle.<br>- <span