Multiple Choice
Solve the problem.
-If a roll of wallpaper costs $36, how much will 8 rolls cost?
A) $288
B) $50
C) $44
D) $294
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q94: Rewrite the division as a multiplication.<br>-
Q95: Use the commutative and/or associative laws to
Q96: Write an equivalent expression. Use an associative
Q97: Evaluate -(-x) for the given value
Q98: Add. Do not use a number line
Q100: Find the reciprocal, if it exists.<br>-
Q101: Insert < or > to write
Q102: Insert < or > to write
Q103: Simplify.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac { 52
Q104: Evaluate the expression for the given