Multiple Choice
Solve the problem.
-A grain dealer sold to one customer 3 bushels of wheat, 3 of corn, and 3 of rye, for $11.40; to another, 3 of wheat, 3 of corn, and 3 of rye, for $11.40; and to a third, 3 of wheat, 3 of corn, and 3 of rye, for $11.40. What was the
Price per bushel for corn?
A) $1.10
B) $1.30
C) $1.60
D) $1.40
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q53: Find the partial fraction decomposition.<br>- <span
Q54: Determine whether the matrices are inverses.<br>-
Q55: Solve the system of equations.<br>-3x + 5y
Q56: Solve the problem.<br>-The total number of cars
Q57: Use the graph to estimate any
Q59: Solve the system by substitution.<br>-x + 6y
Q60: Suppose that you are solving a
Q61: Determine which elementary row operation(s) applied to
Q62: Solve the system of equations by
Q63: Use a graph to determine the