Multiple Choice
Substitute to find the value of the expression.
-In one store, bananas cost 60 cents per pound. The cost, in dollars, of pounds of bananas is . What is the cost of pounds of bananas?
A)
B)
C)
D)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q34: Substitute to find the value of
Q35: Add. Do not use a number
Q36: Substitute to find the value of
Q37: Add. Do not use a number
Q38: <span class="ql-formula" data-value="\text { Insert } <
Q40: Evaluate -(-x)for the given value of
Q41: <span class="ql-formula" data-value="\text { Insert } <
Q42: Subtract.<br>- <span class="ql-formula" data-value="9 - (
Q43: Find the absolute value.<br>- <span class="ql-formula"
Q44: Solve the problem.<br>-The stock market gained 54