Multiple Choice
Find the unit cost. Round to the nearest tenth of a cent. Doritos Cool Ranch chips, 12.5 ounces for $3.99
A) $3.671 per ounce
B) $0.419 per ounce
C) $3.133 per ounce
D) $0.319 per ounce
E) $0.681 per ounce
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q19: A Chevrolet was purchased for $28,600, and
Q20: Shannon O'Hara borrowed $10,000 for 60 days
Q21: Maria Hernandez purchased a home for $190,000
Q22: A construction company borrowed $80,000 for 6
Q23: The monthly mortgage payment on a home
Q25: The price of a certain liquid
Q26: Computer Inc. uses a markup of
Q27: Susan Hernandez purchased a home for $200,000
Q28: A discount clothing store is selling
Q29: A savings and loan institution is