Solved

Find the Unit Cost

Question 24

Multiple Choice

Find the unit cost. Round to the nearest tenth of a cent. Doritos Cool Ranch chips, 12.5 ounces for $3.99


A) $3.671 per ounce
B) $0.419 per ounce
C) $3.133 per ounce
D) $0.319 per ounce
E) $0.681 per ounce

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions