Multiple Choice
Find the unit cost. Round to the nearest tenth of a cent. Adjustable wood clamps, 4 for $11.95
A) $7.950 per clamp
B) $0.335 per clamp
C) $2.988 per clamp
D) $3.088 per clamp
E) $8.962 per clamp
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q9: A credit card company charges a customer
Q10: Tanya invested $1000 in a tax-sheltered annuity
Q11: A new computer system reduced the
Q12: Joel had a checking account balance of
Q13: The annual property tax on a $150,000
Q15: Ian Goldman purchased a new home for
Q16: You had a checking account balance of
Q17: How much interest is earned in 10
Q18: An investor obtained a loan of $110,000
Q19: A Chevrolet was purchased for $28,600, and