Solved

Write the Phrase as a Unit Rate $44070 pound \frac{\$ 44070}{\text { pound }}

Question 59

Multiple Choice

Write the phrase as a unit rate. $440.70 for 226 pounds


A) $44070 pound \frac{\$ 44070}{\text { pound }}
B) $1.95226 pounds \frac { \$ 1.95 } { 226 \text { pounds } }
C) $440.70226 pounds \frac { \$ 440.70 } { 226 \text { pounds } }
D) $1.95 pound \frac{\$ 1.95}{\text { pound }}
E) $226 pound \frac{\$ 226}{\text { pound }}

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions