Multiple Choice
A bakery buys various types of nuts as ingredients for cookies. What is the cost of 23 pounds of peanuts if the price per pound of peanuts is $9.19?
A) $211.37
B) $76.90
C) $21.14
D) $7.69
E) none of the above
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q79: A volume control is shown in the
Q80: Fill in the blank with the
Q81: Find a rational approximation, to the
Q82: Construct a decimal number by writing: <br>9
Q83: Write 4,504.5042 in expanded form.<br>A)
Q85: Multiply: <span class="ql-formula" data-value="109.3 \cdot
Q86: Write the fraction in decimal form.
Q87: In the city map illustrated below, the
Q88: Find the following power. <span
Q89: Evaluate the expression. <span class="ql-formula"