Multiple Choice
Find the unit price.
They charged $105 for 15 minutes.
A) 8 per min
B) 7 per min
C) 9 per min
D) 6 per min
E) 5 per min
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q2: Write the following statement as a
Q3: Convert 8 m to centimeters. <br>_ cm
Q4: A person has a temperature of
Q5: 1 kilometer = _ meters<br>A) 1,000<br>B) 100<br>C)
Q6: What mass is equal to 1
Q8: Convert 2 pints to quarts.<br>A) 4<br>B) 1<br>C) 8<br>D)
Q9: A school board has determined that there
Q10: Convert 96 ounces to pounds.<br>A) 24<br>B) 36<br>C)
Q11: Convert 5,760 minutes to days. <br>_ days
Q12: Convert <span class="ql-formula" data-value="10 ^