Multiple Choice
Find the unit price.
For 7 dozen, you will pay $19.25.
A) $2.55 per dozen
B) $2.65 per dozen
C) $2.75 per dozen
D) $2.85 per dozen
E) $2.95 per dozen
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q80: Convert 816 km to meters. <br>_ m
Q82: Write the rate as a unit rate.<br>330 presents
Q83: Convert 90,000 cc to liters. <br>_ L
Q84: Convert 7 feet to centimeters. Round to
Q85: Find the length. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8669/.jpg" alt="Find the
Q86: Convert 3 m to centimeters. <br>_ cm
Q87: How many minutes are in 4 hours?<br>A)
Q89: Convert 0.87 dm to centimeters. <br>_ cm
Q90: 1,000 liters = 1 _<br>A) milliliter<br>B) kiloliter<br>C)
Q121: What mass is equal to 1 g?<br>A)