Multiple Choice
An 8.2 oz tube of toothpaste is on sale for $3.09. Find its unit price to the nearest cent.
A) $0.37 per oz
B) $0.38 per oz
C) $2.65 per oz
D) $2.66 per oz
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q36: Add or subtract the rational expressions. Reduce
Q37: A chemist mixes two solutions one containing
Q38: A <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="A matrix
Q39: Solve the equation. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Solve the
Q40: Simplify the rational expression. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Simplify
Q42: A complex fraction may be rewritten as
Q43: If a system of linear equations of
Q44: Simplify the complex fraction. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Simplify
Q45: Add or subtract the rational expressions. Reduce
Q46: Multiply the rational expression. Simplify. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg"