Multiple Choice
Which is a better buy, a four ounce package of cookies for $1.68 or a six ounce package of cookies for $2.38?
A) The four ounce package is a better buy.
B) The six ounce package is a better buy.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q52: Determine if <span class="ql-formula" data-value="x
Q53: Solve <span class="ql-formula" data-value="1.2 (
Q54: Write the solution using set notation
Q55: Solve <span class="ql-formula" data-value="\frac {
Q56: Solve: <span class="ql-formula" data-value="\frac {
Q58: Ticket sales for a spaghetti dinner total
Q59: Solve for the length of x
Q60: Which of the following is a
Q61: Ticket sales for a play total $900
Q62: Sketch the graph of <span