Multiple Choice
A company has a total of $11,750 allocated for monthly costs. Fixed costs are $6650 a month and variable costs are $13 per unit. How many units can be manufactured a month?
A) 904
B) 512
C) 392
D) 1415
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q91: Solve the equation.<br><img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBW1040/.jpg" alt="Solve the equation.
Q92: Solve the equation.<br><img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBW1040/.jpg" alt="Solve the equation.
Q93: Solve using any method. Round to two
Q94: Determine the number and type of root
Q95: Solve the inequality and express the solution
Q97: Juan uses a 10% off total purchase
Q98: Solve the radical equation.<br><img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBW1040/.jpg" alt="Solve the
Q99: Solve and express solution in interval notation.<br>-4x
Q100: Write an inequality that describes the statement
Q101: Solve and express solution in interval notation.<br>