Short Answer
You have $90 to spend on lunches this month. Each day, you can pack a lunch for about $1.75, or you can buy lunch at the cafeteria for $5.75. Let p be the number of times you pack a lunch and b be the number of times you buy lunch. The formula for b in terms of p is given by b = _____ - _____ p. Round answers to 2 decimal places.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q60: The table below gives the deer population
Q61: In the following figure, let A =
Q62: Are the lines <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB10073/.jpg" alt="Are the
Q63: The following figure gives lines A, B,
Q64: The following table shows the height of
Q66: In 2006, you earned $6.35 per hour
Q67: The following table shows the cost of
Q68: If a linear population function is 60,000
Q69: The following table shows the cost of
Q70: Consider the information in the following table.<br>