Multiple Choice
Find the best buy and give the unit price.
-Brand X 25 oz for $ 1.75
Brand Y 20 oz for $ 1.20
A) Brand X, $0. 7
B) Equal value
C) Brand Y, $0. 7
D) Brand Y, $0. 6
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q7: Choose the one alternative that best completes
Q8: Choose the one alternative that best completes
Q9: Solve the problem.<br>-The formula for the perimeter
Q10: Solve the problem.<br>-A company that produces appliances
Q11: Solve the equation.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9570/.jpg" alt="Solve the equation.
Q13: Multiply by powers of 10.<br>-0.8925 × 1000<br>A)
Q14: Use a formula to solve the problem<br>-What
Q15: Provide an appropriate response.<br>-What is the Multiplication
Q16: Solve the formula for the specified variable.<br>-A
Q17: Solve the equation.<br>-7p - 12 = 6p