Multiple Choice
Find the best buy and give the unit price.
-Brand A 42 oz for $ 14.28
Brand B 36 oz for $ 11.52
A) Brand A, $0. 32
B) Equal value
C) Brand A, $0. 34
D) Brand B, $0. 32
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q319: A formula is given along with the
Q320: Solve the formula for the specified variable.<br>-F
Q321: A formula is given along with the
Q322: Solve the equation.<br>-0.05y + 0.09( 700 -
Q323: Choose the one alternative that best completes
Q325: Solve the problem.<br>-Use the Consumer Price Index
Q326: Write an inequality involving the variable
Q327: Solve the problem.<br>-Walt made an extra $
Q328: Solve the problem.<br>-Sue drove her car 254
Q329: Multiply by powers of 10.<br>-50.655 × 100<br>A)