Multiple Choice
Find the best buy and give the unit price.
-Brand X 4 oz for $ 0.32
Brand Y 6 oz for $ 0.54
A) Equal value
B) Brand Y, $0. 8
C) Brand Y, $0. 9
D) Brand X, $0. 8
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q250: Solve the equation.<br>-1.4x + 4.8 = 0.8x
Q251: Solve the problem.<br>-Carla works for $ 20
Q252: Multiply by powers of 10.<br>-17.86 × 1000<br>A)
Q253: Solve the equation.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9570/.jpg" alt="Solve the equation.
Q254: Choose the one alternative that best completes
Q256: Solve the equation.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9570/.jpg" alt="Solve the equation.
Q257: Solve the equation.<br>--5x + 23 = -6x
Q258: Solve the problem.<br>-Students at East Central High
Q259: Translate the statement into an inequality.
Q260: Solve the problem.<br>-38% of what number is