Multiple Choice
Solve the problem.
-Anthony wanted to buy a particular kind of cheese. He checked in five different stores and found the following prices per pound:
, and .
What was the mean price per pound?
A)
B)
C)
D)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q97: Write interval notation for the given
Q98: Factor.<br>- <span class="ql-formula" data-value="343 y^{3} z-z"><span
Q99: Factor.<br>- <span class="ql-formula" data-value="p^{6}+1"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q100: Find an equation of the line
Q101: Name the set using the roster
Q103: Find any modes that exist.<br>- <span
Q104: Write interval notation for the given
Q105: Find any modes that exist.<br>- <span
Q106: Factor.<br>- <span class="ql-formula" data-value="27 \mathrm{c}^{3}+125"><span class="katex"><span
Q107: Find the union.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\{0,4,5,11\}