Multiple Choice
Solve the problem.
-Jane bought 2 items at Lucky Pete's market. She bought a pound of butter for $1.76 and a gallon of milk for $2.66. What was the total amount that she paid for both of these items?
A)
B)
C)
D)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q214: Multiply.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9836/.jpg" alt="Multiply. - A) 1.085922
Q215: Divide.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac{709.0323}{1000}"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q216: Write fraction notation for the given
Q217: Multiply.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9836/.jpg" alt="Multiply. - A) 553.43
Q218: Divide.<br>-<img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB9836/.jpg" alt="Divide. - A) 1.5
Q220: Subtract.<br>- <span class="ql-formula" data-value="5.264-2.92"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q221: Estimate an answer to the problem.<br>-An advertisement
Q222: Write as a decimal number rounded
Q223: Round to the indicated place value.<br>-Round to
Q224: Find the requested ratio in decimal notation