Multiple Choice
Substitute to find the value of the expression.
-In one store, bananas cost 60 cents per pound. The cost, in dollars, of pounds of bananas is . What is the cost of 1.8 pounds of bananas?
A)
B)
C)
D)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q254: Subtract.<br>- <span class="ql-formula" data-value="-0.57-8"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q255: Subtract.<br>- <span class="ql-formula" data-value="-11-(-11)"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q256: Provide an appropriate response.<br>-Choose the expression
Q257: Multiply.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac{1}{5} \cdot \frac{3}{4}"><span
Q258: Find an equivalent expression without parentheses.<br>-
Q260: Multiply.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac{8}{7}(a-b+7)"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q261: Subtract.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac{5}{6}-\frac{1}{24}"><span class="katex"><span class="katex-mathml"><math
Q262: Add. Do not use a number
Q263: Divide, if possible.<br>- <span class="ql-formula" data-value="\frac{10}{-5}"><span
Q264: Substitute to find the value of