Short Answer
Math (U.S.)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-The Noodle Bowl with Stir Fried Vegetables recipe requires 4 cloves of garlic and the EP unit cost is $0.80 per pound. A head of garlic weighs 3 ounces. If there are 15 cloves of garlic in one head, what is the cost of garlic in the recipe? ______________
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q7: Which of the following nutrients is found
Q8: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q9: Which combination is not a good example
Q10: Which of the following products is frequently
Q11: Which of the following products is not
Q13: Which of the following statement about complementary
Q14: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q15: Which of the following is true about
Q16: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q17: When soybeans are soaked, ground, boiled with