Short Answer
Math (U.S.)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-If you have 2 1/2 oz tomato purée, and the unit cost is $2.10 per lb, what is the total cost of the tomato purée? Round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q29: Which of the following statements is true
Q30: Starting a large roast at a high
Q31: The sauce produced by braising meat can
Q32: Grilled items are usually served coated with
Q33: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q35: Delicate fish items should be poached at
Q36: There are several guidelines for sautéing and
Q37: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q38: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q39: The correct order of steps in making