Short Answer
Math (U.S.)
-A recipe calls for 3 fluid ounces of white wine, which costs $3.95 per liter. What is the ingredient cost? Remember to round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q133: Math Review<br>For each of the math questions,
Q134: Math Review<br>For each of the math questions,
Q135: Math Review<br>For each of the math questions,
Q136: Math Review<br>For each of the math questions,
Q137: Math (U.S.)<br>-If the total yield for a
Q139: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q140: Math Review<br>For each of the math questions,
Q141: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q142: Which combination is incorrect?<br>A) temperature - Celsius<br>B)
Q143: Math Review<br>For each of the math questions,