Short Answer
In a country where the unit of currency is the Passi, kerosene costs 130 Passi per liter, and one dollar buys 227 Passi. What is the cost of kerosene in dollars per gallon? (1.00 gal = 3.79 L)
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q12: The peak of Mt.Everest,at 10,900 m,is the
Q13: In the product A ∙ B ∙
Q28: Estimate the number of times the earth
Q49: How many significant figures are in the
Q66: Which of the following speeds is greatest?
Q82: How many significant figures are in the
Q94: Using a digital balance the mass of
Q95: What is <span class="ql-formula" data-value="\sqrt
Q99: A weight lifter can bench press
Q100: How many nanoseconds does it take