Multiple Choice
The average cost of a product, in dollars, changes at the rate and the average cost of 12 units is $25.00. Find the average cost of 24 units. Round your answer to the nearest cent.
A) $600.00
B) $25.50
C) $50.00
D) $30.60
E) $1.50
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q75: Suppose an oil tanker hits a reef
Q93: Because of job outsourcing, a western Pennsylvania
Q94: Find the particular solution. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB4005/.jpg"
Q95: Suppose that a particle has been shot
Q96: If $P is invested for n years
Q97: If <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB4005/.jpg" alt="If ,
Q99: A family of functions is given and
Q101: Suppose the rate of change of total
Q102: Evaluate the integral <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB4005/.jpg" alt="Evaluate the
Q103: If consumption is $6.3 billion when disposable