Multiple Choice
If a case containing 12 cans of whole peeled tomatoes costs $28.80, what is the unit cost?
A) $2.20
B) $2.30
C) $2.40
D) $2.10
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q16: Excessive kitchen waste can negatively affect a
Q17: What is the correct way to express
Q18: Which of the following steps is NOT
Q19: Which of the following is a part
Q20: Standardized recipes are available in many culinary
Q22: What is par or parstock?
Q23: What should you do if a recipe
Q24: Which of the following menu statements would
Q25: What type of menu lists each food
Q26: A typical American meal consists of an