Short Answer
Find the unit cost.
A package of 8 AAA batteries costs $4.32.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q64: A stock closed at $12.80 on Monday.
Q65: Find the area of the circle. Use
Q66: Find the unit cost of each package
Q67: Convert the metric units of length using
Q68: Solve the equation. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg" alt="Solve the
Q70: Simplify by collecting the like terms. Then
Q71: Solve the proportion. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg" alt="Solve the
Q72: Write the phrase as an algebraic expression.
Q73: The weight of a child in 1990
Q74: Solve the equation. <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TB5887/.jpg" alt="Solve the