Related Questions
Q17: Write the rate as a unit rate.<br>4,261,900 people
Q18: Determine whether the statement is a
Q19: Convert 4,000 pounds to tons. <br>_ tons
Q20: Find the unit price.<br>120 barrels cost $5,520.<br>A) $46 per
Q21: Convert 10 kg to grams. <br>_ g
Q23: 4 quarts = 1 _<br>A) gallon<br>B) foot<br>C)
Q24: 2,000 pounds = 1 _<br>A) ounces<br>B) foot<br>C)
Q25: Find the length of the pencil. <img
Q26: Write the ratio 12 feet to
Q27: Convert 912 km to meters. <br>_ m