Short Answer
Find the unit price for an 8-ounce box of pasta for $0.89. Round to the nearest tenth of a cent.
$__________ per ounce
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q311: When you multiply two fractions with different
Q312: Subtract the fractions. Reduce to simplest form.
Q313: The distributive property is used in the
Q314: True or false: The absolute value of
Q315: Write the expression <img src="https://d2lvgg3v3hfg70.cloudfront.net/TBX8673/.jpg" alt="Write the
Q317: The cost of college tuition for 12
Q318: The workshop has 3 lbs of nails.
Q319: Translate the phrase into an algebraic expression.<br>V
Q320: Multiply or divide as indicated without a
Q321: If the sales tax rate is 6%