Short Answer
Math (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-A recipe calls for 90 ml of white wine, which costs $3.95 per liter. What is the ingredient cost? Remember to round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q59: Math (U.S.)<br>-If a recipe calls for 12
Q60: Math (U.S.)<br>-If the value of the bones
Q61: Math Review<br>For each of the math questions,
Q62: A carefully written recipe guarantees that every
Q63: Which of the following combinations is
Q65: Which of the following is correct?<br>A)
Q66: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q67: Math Review<br>For each of the math questions,
Q68: Math (U.S.)<br>-The total cost of the ingredients
Q69: Does one L of sugar equal one