Multiple Choice
Find the unit price.
120 barrels cost $5,520.
A) $46 per barrel
B) $45 per barrel
C) $44 per barrel
D) $47 per barrel
E) $48 per barrel
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q15: 1 ton = _ ounces<br>A) 1,000<br>B) 32,000<br>C)
Q16: Which metric unit should you use
Q17: Write the rate as a unit rate.<br>4,261,900 people
Q18: Determine whether the statement is a
Q19: Convert 4,000 pounds to tons. <br>_ tons
Q21: Convert 10 kg to grams. <br>_ g
Q22: Tell whether the statement <span
Q23: 4 quarts = 1 _<br>A) gallon<br>B) foot<br>C)
Q24: 2,000 pounds = 1 _<br>A) ounces<br>B) foot<br>C)
Q25: Find the length of the pencil. <img