Short Answer
Math (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-If you have 75 g tomato purée, and the unit cost is $3.94 per kg, what is the total cost of the tomato purée? Round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q47: Which of the following is applied to
Q48: Tough meat items are usually cooked sous
Q49: A menu item called boiled beef should
Q50: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q51: Some chefs believe that salting meat before
Q53: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q54: The main advantage of using mirepoix when
Q55: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q56: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q57: For braised meats, the liquid may be