Solved

Math (U.S.) For Each of the Math Questions, Write the Correct Answer

Question 56

Short Answer

Math (U.S.)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-You have 2 1/2 oz celery, and the price of the celery has increased to $1.10 per pound. What is the total cost of the celery? Round your answer to the nearest cent.

Correct Answer:

verifed

Verified

Unlock this answer now
Get Access to more Verified Answers free of charge

Related Questions