Short Answer
Math (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-If you have 240 mL vegetable oil, and the unit cost is $1.23 per L, what is the total cost of the oil? Round your answer to the nearest cent.
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q15: To broil delicate fish fillets, you might
Q16: Roast meats are usually sliced with the
Q17: Deglazing liquid can be _.<br>A) added to
Q18: When meats and poultry are braised, the
Q19: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q21: Beef pot roast is cooked by<br>A) braising.<br>B)
Q22: Math (U.S.)<br>For each of the math questions,
Q23: Which of the following is true in
Q24: Searing meats at high heat before cooking
Q25: Math (Metric)<br>For each of the math questions,