Short Answer
Math (U.S.)
-If the EP unit cost of beef tenderloin is $6.75 per pound, what will be the ingredient cost if a roast tenderloin recipe calls for 4 7-pound tenderloins?
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q177: Which establishment fits this description: The range
Q178: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q179: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q180: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q181: Count, weight, volume, weight, even division, and
Q183: Math (U.S.)<br>-How many tablespoons are there in
Q184: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q185: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q186: Math (U.S.)<br>-Convert 5 tbsp into tsp.
Q187: Pounds, centigrams, and ounces are all units