Short Answer
Math Tutor (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-The baked custard recipe yields 12 portions. If the recipe costs $2.27, what is the cost per portion? Remember to round your answer to the nearest cent. _________________
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Related Questions
Q26: If a customer asked you to make
Q27: During the production of ice cream, overrun
Q28: If you saw the terms alternating layers;
Q29: A ice cream parfait is usually named
Q30: Peach Melba and Pear Belle Hélène are
Q32: Which of the following can be prepared
Q33: When preparing crème anglaise, be very careful
Q34: Which of the following dessert = base
Q35: Dessert syrups _.<br>A) are simple syrups plus
Q36: To test a baked custard for doneness,