Short Answer
Math (Metric)
For each of the math questions, write the correct answer on the lines below.
-If the EP unit cost of beef tenderloin is $13.75 per kg, what will be the ingredient cost if a roast tenderloin recipe calls for 4, 3.5 kg tenderloins?
Correct Answer:

Verified
Correct Answer:
Verified
Q14: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q15: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q16: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q17: Which of the following is the best
Q18: Math (U.S.)<br>-Convert 10 pt into gal.
Q20: Math (U.S.)<br>-What amount of asparagus will be
Q21: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q22: Math (Metric)<br>For each of the math questions,
Q23: Math (U.S.)<br>-You have 15 lb AP weight
Q24: Math (Metric)<br>For each of the math questions,